Daewoo zmniejszy produkcję w Polsce

Paweł Janas
opublikowano: 02-11-2000, 00:00

Daewoo zmniejszy produkcję w Polsce

Lee Jong-Dae, prezes Daewoo Motor, poinformował, że koreańska firma obniży wielkość produkcji samochodów — również w Polsce. Według niego, spadnie ona w naszym kraju do 126 tys. aut rocznie. Tymczasem jeszcze w 1999 r. Daewoo znalazło nabywców na 220 tys. samochodów i prawie dogoniło lidera krajowego rynku — FIAT-a.

Lee Jong-Dae potwierdził także, że Volkswagen jest zainteresowany zakupem polskich zakładów produkujących samochody dostawcze. W grę wchodziłaby sprzedaż nowej fabryki w Lublinie, w której ogłoszono blisko 30-proc. redukcję zatrudnienia. O możliwości zawarcia takiej transakcji informował niedawno Edward Nowak, wiceminister gospodarki.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo też, że polska delegacja, która miała polecieć do Seulu na rozmowy z Daewoo, przyśpieszy wyjazd i opuści Polskę 4, a nie — jak wcześniej planowano — 7 listopada. W jej skład wejdą m.in. Edward Nowak, wiceminister gospodarki, Janusz Woźniak, wiceprezes Daewoo FSO, i Rafał Zagórny, wiceminister finansów. PJ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane