Czytasz dzięki

Daimler obawia się negatywnych skutków koronawirusa

opublikowano: 21-02-2020, 19:11

Koncern Daimler, niemiecki producent luksusowy samochodów ostrzegł w piątek przed zagrożeniami dla gospodarki i własnego biznesu wywołanymi wybuchem epidemii koronawirusa rozprzestrzeniającej się w Chinach i na całym świecie, donosi Reuters.

W opublikowanym komunikacie spółka napisała, że „…ryzyko dla Grupy Daimler może nie tylko wpływać na rozwój sprzedaży jednostkowej, ale może również prowadzić do znacznych negatywnych skutków dla produkcji, rynku zakupów i łańcucha dostaw”.

Centrala koncernu Daimler w Stuttgarcie
Zobacz więcej

Centrala koncernu Daimler w Stuttgarcie fot. Bloomberg

Koncern ze Stuttgartu stwierdził również, ,że epidemia stanowi zagrożenie dla wzrostu gospodarczego w Chinach, innych krajach azjatyckich i na całym świecie.

W ubiegłym tygodniu należąca do koncernu kluczowa marka Mercedes-Benz wznowiła produkcję luksusowych samochodów osobowych w Pekinie, ale jak podkreślono, jest za wcześnie, by ocenić wpływ koronawirusa na działalność Daimlera.

Daimler ma też problemy na polu „ekologii”. Bardziej rygorystyczne testy dotyczące spalin utrudniają przestrzeganie nowych przepisów. 

Zmusza to koncern do  zwiększenia rezerwy na postępowania regulacyjne, ryzyko odpowiedzialności i ryzyko sądowe do 4,9 mld EUR  w porównaniu z 2,1 mld EUR w 2018 roku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu