Daimler obniżył prognozy przez konflikt handlowy USA-Chiny

Marek Druś, bbc.com
opublikowano: 21-06-2018, 12:24
aktualizacja: 21-06-2018, 12:25

Właściciel spółki Mercedes-Benz spodziewa się gorszych niż dotychczas zakładał wyników w tym roku. Jako powód podaje konflikt handlowy między USA i Chinami.

Daimler spodziewa się mniejszej niż oczekiwał sprzedaży mercedesów z powodu obłożenia dodatkowym cłem aut produkowanych w USA sprowadzanych do Chin.

Mercedes-Benz miał rekordową sprzedaż aut w pierwszym kwartale, głównie dzięki chińskiemu rynkowi, gdzie wzrosła ona o 17 proc. Daimler uważa jednak, że tegoroczny zysk będzie „trochę niższy niż w poprzednim roku”.

- Z dzisiejszej perspektywy decydującym czynnikiem jest dla Mercedes-Benz Cars to, że trzeba założyć mniejszą niż oczekiwano sprzedaż SUV-ów i wyższy niż oczekiwano koszt, którego nie da się w całości przenieść na klientów, w związku ze wzrostem ceł aut importowanych z USA na chiński rynek – głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Daimler obniżył prognozy przez konflikt handlowy USA-Chiny