Daimler zapowiada zwolnienia, by zaoszczędzić 1 mld EUR

opublikowano: 14-11-2019, 11:25

Daimler planuje zmniejszyć liczbę miejsc pracy, aby do końca 2022 r. zaoszczędzić ponad 1 mld EUR. Decyzję motywuje kosztowną transformacją w kierunku produkcji przyjaznych środowisku pojazdów, informuje agencja AFP.

Koncern ucierpiał również z powodu kosztownych napraw serwisowych, spowolnienia na rynku światowym i grzywny w wysokości 870 mln EUR za sprzedaż pojazdów, które nie spełniały ustawowych limitów emisji spalin.

- Do końca 2022 r. Mercedes-Benz planuje zaoszczędzić ponad 1 mld EUR na kosztach osobowych. W tym celu zostanie zredukowana liczba stanowisk - poinformowała firma w oświadczeniu.

- Rozszerzona oferta pojazdów hybrydowych oraz w pełni elektrycznych prowadzi do wzrostu kosztów, który będzie miał negatywny wpływ na rentowność sprzedaży samochodów marki Mercedes-Benz - dodała.

W oświadczeniu nie podano, ile miejsc pracy zostanie zlikwidowanych. Mercedes-Benz Cars & Vans zatrudnia około 175 tys. osób na całym świecie. Oczekuje się, jednak, że cięcia będą dotyczyły stanowisk kierowniczych i administracyjnych.

W zeszłym tygodniu dziennik „Süddeutsche Zeitung” poinformował, powołując się na wiadomość e-mail wysłaną do pracowników przez radę zakładową grupy, że Daimler zmniejszy liczbę stanowisk kierowniczych o 1100 na całym świecie.

Firma oświadczyła, że musi stawić czoła "ciągłym wysokim inwestycjom" w celu dostosowania się do globalnych przepisów dotyczących emisji.

Ponadto, niemiecka branża motoryzacyjna boryka się ze słabszym niż oczekiwano wzrostem gospodarczym, obciążonym przez konflikt handlowy między USA a Chinami oraz niepewność związaną z brexitem.

W drugim kwartale Daimler odnotował stratę w wysokości 1,2 mld EUR, co było pierwszą kwartalną stratą koncernu od 10 lat.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy