Dalszy ciąg wzrostów na Wall Street

opublikowano: 12-09-2022, 16:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Początek poniedziałkowej sesji na amerykańskich rynkach akcji sugeruje kontynuację wzrostów z piątku. Inwestorów nie zniechęca do otwierania pozycji bliski moment publikacji danych o inflacji w sierpniu, ani szacowane przez rynek już 90 proc. prawdopodobieństwo podwyżki stóp o 75 pkt. bazowych we wrześniu.

Godzinę po rozpoczęciu pierwszej sesji tygodnia na rynkach akcji Średnia Przemysłowa Dow Jones rosła o 0,9 proc. S&P500 zyskiwał 1,1 proc. przy 460 drożejących spółkach z indeksu. Nasdaq szedł w górę o 1,2 proc. Popyt przeważał we wszystkich 11 głównych segmentach rynku. Największym cieszyły się akcje spółek IT (1,2 proc.), dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (1,6 proc.) i energii (2,5 proc.). Najsłabiej na tle rynku wyglądały segmenty dóbr codziennego użytku (0,5 proc.) i usług świadczonych telekomunikacyjnie (0,6 proc.). Spółki wzrostowe i „value” cieszyły się takim samym popytem, indeksy obu kategorii rosły o 1,1 proc. Zwyżka Invesco S&P 500 Equal Weight ETF taka sama jak S&P500 pokazywała, że popyt nie koncentrował się jedynie na „najcięższych” spółkach. Rentowności obligacji USA spadały, podobnie jak indeks dolara.

We wtorek opublikowany zostanie raport o inflacji w sierpniu. Rynek oczekuje spadku do 8,0 proc. z 8,5 proc. w lipcu. Spodziewana zniżka inflacji nie wpływa na oczekiwania rynku dotyczące podwyżki stóp we wrześniu. CME Fed Tool pokazuje, że rynek widzi już 90 proc. prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki stóp o 75 pkt. bazowych we wrześniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane