Dane z gospodarki zaszkodziły Wall Street

opublikowano: 04-03-2019, 22:08

Mimo obiecującego początku, poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła przecenę i spadki indeksów.

Nastroje popsuł odczyt dotyczący wydatków na inwestycje budowlane. W grudniu nieoczekiwanie spadły one o 0,6 proc. co oznaczać będzie rewizje w dół dynamiki PKB w IV kwartale. Związane z tym obawy okazały się silniejsze niż nadzieje dotyczące szybkiego zawarcie umowy handlowej z Chinami. 

W efekcie pogorszenia sentymentów na rynku akcji, indeks S&P500 ponownie zszedł poniżej poziomu 2,8 tys. pkt. przeskoczonego (na zamknięciu) w ostatni piątek po raz pierwszy od czterech miesięcy. Mimo spadkowego zamknięcia w poniedziałek, ten wskaźnik szerokiego rynku 

od początku bieżącego roku zyskał już około 11 proc. i do rekordowej wartości z 20 września minionego roku brakuje mu jeszcze około 5 proc.

Spadała rentowność 10 letnich papierów skarbowych, nieznacznie wzmacniał się dolar. Niewielkie zyski notowała też ropa.

Spośród notowanych warto wspomnieć o odbiciu na walorach Kraft Heinz, które w poprzednim tygodniu notowały mocną przecenę. W poniedziałek do aprecjacji kursu przyczynił się broker Morgan Stanley, który podwyższył rekomendację.

Na zamknięciu sesji indeks DJ IA spadał o 0,79 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,39 proc/. zaś technologiczny Nasdaq tracił 0,23 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu