Dane z rynku pracy ożywiły inwestorów

Paweł Kubisiak
opublikowano: 08-05-2002, 00:00

Wczorajsze notowania na amerykańskich giełdach rozpoczęły się od niewielkich wzrostów. Popyt pojawił się dzięki informacji o rekordowym wzroście wydajności pracy w USA o 8,6 proc. Jest to najwyższy wzrost od drugiego kwartału 1983 roku. Do kupna zachęcały też niskie ceny akcji. Na ostatnich sesjach Nasdaq spadł do poziomu sprzed siedmiu miesięcy, a przecena blue chipów, w tym IBM, zepchnęła Dow Jonesa poniżej 10 tys. pkt.

Jednak na rynku przeważała ostrożność, gdyż inwestorzy czekali na decyzję Fed w sprawie stóp procentowych. W minionym roku Fed obniżył główną stopę 11 razy do 1,75 proc. Ekonomiści obawiali się podniesienia stóp w efekcie ożywienia gospodarczego.

Na otwarciu wzrosły akcje producenta infrastruktury sieciowej Cisco Systems. Rynek liczył, że spółka opublikuje po zamknięciu sesji dobre wyniki kwartalne. Analitycy oczekiwali, że zysk kwartalny Cisco wzrośnie do 9 centów na akcję z 3 centów rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu