Dane z USA ustawią handel na rynku

  • Tomasz Szecówka
opublikowano: 16-03-2012, 00:00

Czwartkowe przedpołudnie zdominowało posiedzenie Narodowego Banku Szwajcarii (SNB). Władze monetarne zadeklarowały, że będą działać jeśli presja na wzrost wartości szwajcarskiego franka się utrzyma. Dynamiczny spadek kursu EUR/CHF w okolice poziomu 1,2070 pozostał bez wpływu na rynek EUR/USD. Amerykańskiej walucie tym razem nie pomogła seria lepszych od oczekiwań danych z USA.

Para EUR/USD korygowała spadki i zbliżyła się do istotnego oporu 1,31. Dziś może dojść do ponownych spadków kursu w okolice 1,30, szczególnie gdy popołudniowe dane makro zza oceanu potwierdzą lepszą kondycję amerykańskiej waluty. W tym wypadku kurs głównej pary walutowej w dalszym ciągu pozostawałby pomiędzy 1,30-1,31.

Polskie pary potwierdziły wczoraj obronę silnych oporów 4,16 dla EUR/PLN oraz 3,18 dla USD/PLN i spadały w kierunku marcowych minimów. Umocnienie pod koniec dnia mogło mieć związek z dzisiejszym wygasaniem kontraktów terminowych na GPW w Warszawie. Możemy być zatem świadkami realizacji zysków zajętych na kontraktach i ponownego osłabienia polskiej waluty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Szecówka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu