Darmowe szkolenia dla 500 firm

SACH
opublikowano: 27-09-2011, 00:00

Na bezpłatnych kursach przedsiębiorcy dowiedzą się, jak wprowadzać i finansować innowacje.

Polska należy do grupy europejskich krajów, które mają najniższy poziom innowacyjności. Szczególnie niski jest jej wskaźnik wśród przedsiębiorstw z sektora MSP. Najmniejsze firmy rzadko kiedy wprowadzają innowacje, nie tylko z powodów finansowych, ale też z braku świadomości, jak wiele mogą zyskać dzięki nawet małym innowacjom. Wczoraj ruszył projekt "Innowacje — to proste!", który ma zmienić to podejście i zachęcić mikro- i małych przedsiębiorców do stosowania innowacji. Przedsięwzięcie realizują Związek Rzemiosła Polskiego oraz BDKM Grupa Doradcza.

— Mikro- i małe firmy rzadko korzystają z innowacji, a jednocześnie wiele z nich ma duży potencjał rozwojowy, który trzeba wspierać przez pokazywanie możliwych ścieżek rozwoju. To właśnie będziemy robić — mówi Danuta Jabłońska, prezes BDKM, a wcześniej szefowa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Przedsięwzięcie składa się z trzech części: badań, szkoleń oraz promocji. Badania dotyczące m.in. potrzeb i nowych rozwiązań obejmą około 1,3 tys. przedsiębiorstw. Mikro- i małe firmy zainteresowane wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań będą mogły wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach.

— Dzięki kursom przedsiębiorcy zdobędą wiedzę na temat innowacyjnych rozwiązań oraz pomocnych instytucji i źródeł finansowania. Poznają też nowe ciekawe metody pracy dotyczące organizacji, zarządzania i marketingu — mówi Danuta Jabłońska.

W szkoleniach weźmie udział 500 przedsiębiorców oraz 250 przedstawicieli partnerów społecznych. Kursy będą się odbywały w grupach po około 15 osób. Obecnie trwają badania związane z projektem. Rekrutacja na szkolenia rozpocznie się około marca.

Projekt "Innowacje — to proste!" został sfinansowany z unijnego poddziałania 2.1.2 "Partnerstwo dla zwiększania adaptacyjności" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

1,3

tys. Tyle firm weźmie udział w badaniu dotyczącym ich potrzeb i nowych rozwiązań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu