Darmowe szkolenia dla firm

opublikowano: 23-02-2015, 00:00

„Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MSP” i „Podatek VAT 2015” — to dwa nowe bezpłatne kursy Akademii PARP dla przedsiębiorców.

Wielu przedsiębiorców chciałoby szkolić siebie i swoich pracowników, ale nie ma na to pieniędzy. W takich przypadkach ciekawym rozwiązaniem jest e-learning, czyli udział w kursach o wybranej przez kursanta porze. Wystarczy tylko komputer z dostępem do internetu. Jeśli uczestnicy mają pytania, kierują je do ekspertów, którzy dzielą się wiedzą i wyjaśniają wątpliwości.

Taką metodę szkoleń zapewnia Akademia PARP stworzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Jest to oferta wyłącznie dla przedsiębiorców i pracowników firm MSP oraz osób planujących założenie własnego biznesu. Warto podkreślić, że wszystkie kursy są bezpłatne.

Zarządzanie talentami

W ramach Akademii PARP dostępnych jest już prawie 100 szkoleń z różnych obszarów biznesowych. W ostatnich tygodniach w tej grupie pojawiły się dwa nowe kursy. Pierwszy to „Zarządzanie talentami i kapitałem ludzkim w MSP”.

— Wprawdzie pomysł zarządzania kapitałem ludzkim w organizacji zrodził się w środowisku dużych firm, jednak mniejsze mogą z powodzeniem wykorzystywać metody wypróbowane w większych instytucjach. O ile tylko zastosują podejście dopasowane do swoich potrzeb — mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Jej zdaniem, warto dbać o ten obszar, bo dla małej firmy każdy pracownik ma określony wpływ na jej funkcjonowanie i każde odejście może zagrażać utrzymaniu ciągłości działania.

Tymczasem ograniczone możliwości rozwoju i awansu powodują, że osoby najbardziej utalentowane opuszczają małe firmy, a pracownicy pozostający na stanowiskachnie wykorzystują w pełni swoich zdolności. Dzięki szkoleniu pracodawcy mogą zdobyć podstawowe informacje o procesie kadrowym.

Szkolenie z podatków

Drugim nowym kursem jest „Podatek VAT 2015”. Z początkiem roku weszły w życie nowe przepisy, które dotyczą wszystkich rodzajów działalności gospodarczej. Podczas szkolenia można poznać aktualny stan prawny. Dostępne są również ćwiczenia i multimedia ułatwiające zrozumienie wiedzy z tego obszaru w comiesięcznej praktyce firmy. Więcej informacji: www.akademiaparp. gov.pl. [SACH] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu