d’aucy uderzy w Hortex

WIS
opublikowano: 13-02-2009, 00:00

Na polski rynek mrożonek warzywnych i warzyw w puszkach wchodzi kolejna, globalna marka. Uderzy m.in. w Hortex i Pudliszki.

Na polski rynek mrożonek warzywnych i warzyw w puszkach wchodzi kolejna, globalna marka. Uderzy m.in. w Hortex i Pudliszki.

Działająca dotąd bez większych sukcesów na naszym rynku firma Globus Polska, należąca do francuskiej grupy Cecab, zmienia twarz i szykuje się do rynkowej kontrofensywy. Firma zdecydowała się właśnie wycofać z rynku dotychczasową markę Felco, zmienić nazwę na d’aucy Polska i wprowadzić na rynek produkty pod taką właśnie marką.

— Planujemy w ciągu 5-6 lat zdobyć z marką d’aucy 10- -procentowy udział w rynku mrożonek warzywnych oraz warzyw w puszkach — mówi Radosław Drzewiecki, dyrektor ds. sprzedaży z firmy d’aucy Polska.

To oznacza, że polski oddział francuskiej grupy rzuci rękawicę takim tuzom przemysłu rolno-spożywczego jak Hortex, Pudliszki czy Bonduelle.

Grupa jest dobrze przygotowana do dużej ofensywy rynkowej. Ma w Polsce aż cztery zakłady produkcyjne, które do tej pory dużą cześć produkcji eksportowały w postaci półproduktów do przetwórców zagranicznych. Teraz skoncentruje się na bardziej rentownym segmencie detalicznym w Polsce. Można się więc spodziewać, że w tym roku jej sprzedaż znacznie przekroczy poziom z 2008 r., który sięgnął 85 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy