DB prezentuje polskie linki

opublikowano: 08-11-2018, 22:00

Przedstawiciele Deutsche Bahn (DB), podczas uroczystości 75-lecia Bazy DB w Dortmundzie zaprezentowali wraz z Pesą pojazdy link przeznaczone dla niemieckich pasażerów.

W tej bazie będą serwisowane polskie pociągi. Prezentacja w Dortmundzie jest oficjalnym potwierdzeniem wprowadzenia ich do ruchu na niemieckiej sieci. przez EBA do ruchu na terenie Niemiec. — Wiele lat temu rozpisaliśmy przetarg, porównaliśmy oferty i wybraliśmy Pesę. Przeszliśmy razem długą drogę. Teraz czekamy na dostawę wszystkich pojazdów i rozmawiamy o współpracy w przyszłości — podkreśla Andree Bach , szef DB Regio Północnej Nadrenii Westfalii. Joachim Kunzel, szef Urzędu Przewozów Regionalnych Północnej Nadrenii Westfalii przyznaje, że nie wierzył, że bydgoskiej spółce uda się wykonać kontrakt.

— Dzisiaj mogę powiedzieć, że cieszymy się że linki wożą pasażerów, jesteśmy z tych pojazdów bardzo zadowoleni — dodaje Joachim Kunzel.

Do końca października do Niemiec wyjechało z Bydgoszczy 21 pojazdów dwuczłonowych. Linki kursują już na trasach kolei Emschertal, Volmetal, Ardey, i Hönnetal-Bahn. W sumie na sieci obsługiwanej przez DB pojawi się 71 składów z Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy