DB Schenker dostarczy do Polski ubrania z Bangladeszu

Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka uruchomiła nowe połączenie oceaniczne do portu w Gdańsku. Będzie przewozić odzież wyprodukowaną w krajach Dalekiego Wschodu.

DB Schenker uruchomił połączenie oceaniczne z portu w Chittagong w Bangladeszu do Gdańska. Zaspokoi potrzeby klientów importujących towary z krajów takich jak Bangladesz, Indie czy Pakistan.

- Kraje Dalekiego Wschodu odgrywają dużą rolę w światowym przemyśle, w tym w branży odzieżowej. W odpowiedzi na potrzeby klientów uruchomiliśmy więc nowe połączenie z Bangladeszu. Zajmiemy się też transportem lądowym w głąb kraju lub w dalszą drogę na inne europejskie rynki – mówi Justyna Jaśkiewicz z DB Schenker.

Do świadczenia usług frachtu oceanicznego firma wykorzystuje biopaliwo, dzięki czemu klienci mogą dostać roczny certyfikat gwarantujący redukcję emisji i niski ślad węglowy w dostawie towarów.

DB Schenker ma w Bangladeszu dwa biura: w Chittagong i stolicy kraju, mieście Dhaka. Dysponuje też pięcioma magazynami o łącznej powierzchni ponad 26 tys. m kw. Statki wypływają z portu w Chittagong co tydzień. Transport do Polski zajmuje ok. 40 dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane