Decyzja RBA wspiera australijskiego dolara

  • Anna Wrzesińska
opublikowano: 05-11-2019, 11:50

Wtorkowa sesja przyniesie kolejne publikacje z amerykańskiej gospodarki dotyczące bilansu handlowego i odczytu indeksu ISM dla sektora usługowego w USA.

Konsensus rynkowy zakłada, że w październiku aktywność w usługach poprawiła się i oczekuje wzrostu wspomnianego wskaźnika do 53,4 pkt. z 52,6 pkt. Powyższe dane potwierdziłyby lepszą kondycję sektora usługowego w porównaniu do koniunktury w amerykańskim sektorze przemysłowym, dla którego indeks ISM w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej granicznej bariery 50 pkt. Zaplanowane na dzisiaj wypowiedzi członków FOMC mogą rzucić więcej światła odnośnie perspektyw dla  polityki pieniężnej Fed, choć październikowy komunikat wskazuje na pauzę w dalszych obniżkach stóp procentowych w USA. Ponadto gorącym tematem pozostaną napływające informacje odnośnie tworzonej umowy handlowej między USA a Chinami. Niedługo powinny pojawić się sygnały z Waszyngtonu odnośnie terminu, w jakim mogłoby dojść do podpisania tego dokumentu. W oczekiwaniu na pozytywne zakończenie sporu handlowego na rynnach widoczne są dobre nastroje oraz większy apetyt na bardziej ryzykowne aktywa. 

Eurodolar w dalszym ciągu ma trudności z wyjściem powyżej oporu w postaci 200-okresowej średniej EMA w skali dziennej. Pomimo nieco lepszych niż oczekiwano danych z Europy dotyczących indeksu Sentix czy finalnych odczytów indeksu PMI dla sektora przemysłowego w Niemczech i całej strefie euro w październiku, euro ostatecznie straciło na wartości w relacji do dolara. Z technicznego punktu widzenia wsparcie w rejonie 1,1080-1,1100 w postaci 100- i 50-okresowej średniej EMA w interwale dziennym powinno zostać utrzymane. Pierwsze publiczne wystąpienie Lagarde jako szefowej EBC nie zawierało odniesień do bieżącej polityki monetarnej w strefie euro i skupiało się na zasługach W. Schäuble. 

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Decyzją Banku Rezerw Australii (RBA) główna stopa procentowa została utrzymana na poziomie 0,75%. W komunikacie bank zaznaczył jednak, że po słabszym drugiej połowie zeszłego roku, nareszcie został osiągnięty punkt zwrotny. Oczekuje się, że średnio tempo wzrostu australijskiej gospodarki wyniesie 2,25% w tym roku i będzie się sukcesywnie zwiększać by osiągnąć 3,0% w 2021 roku. Źródłem niepewności pozostają perspektywy dla konsumpcji prywatnej. RBA prognozuje jednak, że inflacja powrócił w okolice 2,0% w przyszłym roku, czyli środka średnioterminowego przedziału wahań dla inflacji. Dolar australijski pozytywnie zareagował na te doniesienia. Para AUD/USD powróciła powyżej 200-okresowej średniej EMA w skali dziennej. 

USD/PLN

USD/PLN wybronił wsparcie w rejonie okrągłego poziomu 3,8000, co zaowocowało odreagowaniem ostatnich spadków. Aktualnie kurs oscyluje w rejonie Tenkan Sen w oczekiwaniu na nowe impulsy. Silnym oporem pozostaje 200-okresowa średnia EMA w skali D1 przebiegająca w rejonie 3,8550. Notowania utrzymują się poniżej kluczowych średnich kroczących EMA w skali D1 (50-, 100- i 200-okresowej), co świadczy o przewadze strony podażowej. 

AUD/USD

AUD umocnił się względem dolara amerykańskiego w reakcji na dzisiejszą decyzją RBA. Notowaniom udało się przełamać opór w postaci 200-okresowej średniej EMA w skali D1, która historycznie stanowiła istotną barierę dla strony popytowej na tej parze. Na gruncie analizy technicznej para otworzyła sobie drogę do testowania okrągłego poziomu 0,7000, powyżej którego przebiega 23,6% zniesienia Fibo całości fali spadkowej z poziomu 0,8134. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Wrzesińska, Noble Securities SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu