Decyzja RPP zaskoczyła inwestorów

Łukasz Ogórek, www.idmtrader.pl
opublikowano: 08-05-2013, 15:01

Dziś rynek oczekiwał decyzji RPP w sprawie stóp procentowych.

Większość ekonomistów spodziewała się, iż Rada pozostawi stopy na niezmienionym poziomie, jednak patrząc na poziom inflacji i niską konsumpcje kredytową wśród przedsiębiorstw, przestrzeń do obniżki stóp istniała i Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się ją wykorzystać, obniżając stopy do  historycznie niskiego poziomu 3% w przypadku stopy referencyjnej. Za obniżeniem przemawiały również dane z szerokiego rynku. Wzrost zamówień w niemieckim przemyśle o 2,2% (w ujęciu m/m), dzisiejszy raport nt. niemieckiej produkcji przemysłowej (wzrost o 1,2% m/m) oraz ostatnia obniżka stóp w eurolandzie. Złoty jednak nie zareagował zbyt gwałtownie, a od  ponad 2 tygodni porusza się w horyzontalnym trendzie wobec głównych walut. O godzinie 16.00 zaplanowana jest konferencja po posiedzeniu RPP. W dniu jutrzejszym ważne dane otrzymamy w Wielkiej Brytanii. Nastąpi ważna publikacja danych nt. produkcji przemysłowej  co może w dużym stopniu wpłynąć na zmienność par GBPUSD oraz EURUSD.

EURUSD

Na wykresie dziennym EURUSD znajduje się w chmurze Ichimoku. Oznacza to niepewność wśród inwestorów. Najbliższe wsparcie wyznacza senkou span A na poziomie 1,2729, a najbliższy opór wyznacza senkou span B na poziomie 1,3229.

USDPLN

Na wykresie dziennym USDPLN testuje dziś ważne wsparcie w postaci dolnej powłoki chmury Ichimoku na poziomie 3,1592. Jeśli świeca na wykresie zamknie się poniżej tego poziomu zostanie wygenerowany techniczny sygnał sprzedaży na tej parze.

GBPUSD

Na wykresie dziennym GBPUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy korektę. Para testuje wsparcie tenkan sen na poziomie 1,5511, kolejne wyznacza kijun sen na poziomie 1,5319. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,5605.

USDJPY

Na wykresie dziennym USDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższy opór stanowi poziom 100 jenów. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 98,22.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ogórek, www.idmtrader.pl

Polecane