Deliveroo podnosi prognozę wzrostu

opublikowano: 20-10-2021, 08:59

Start-up zajmujący się dostawami żywności Deliveroo uaktualnił w środę swoją całoroczną prognozę wzrostu po tym, gdy wartość zamówień brutto zwiększyła się w trzecim kwartale o 58 proc. rok do roku, pisze Reuters.

Deliveroo
Deliveroo
Fot. Hollie Adams/Bloomberg

Brytyjska firma poinformowała, że ​​spodziewa się w tym roku wzrostu wartości transakcji brutto o 60-70 proc. Poprzednio zakładano, że wzrost znajdzie się w przedziale od 50 do 60 proc.

Założyciel i dyrektor generalny Deliveroo Will Shu powiedział, że start-up poczynił w okresie od lipca do września znaczne postępy, włączając w to uruchomienie nowej usługi szybkiej dostawy artykułów spożywczych o nazwie Deliveroo Hop.

“Chociaż bierzemy pod uwagę potencjalne zakłócenia związane z pandemią, spodziewamy się dalszych dobrych wyników w pozostałej części roku" - stwierdził Shu.

Liczba zamówień za pośrednictwem Deliveroo wzrosła w trzecim kwartale o 64 proc. do 74,6 mln. Ich łączna wartość to 1,59 mld GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane