Deutsche Bahn pożyczy pasażerom auto elektryczne

opublikowano: 16-02-2016, 07:55

Niemieckie Koleje uruchomiły w Berlinie pilotażowy program wypożyczania swoim pasażerom aut elektrycznych.

Niemieckie koleje udostępniły pasażerom korzystającym z połączeń długodystansowych możliwość wypożyczenia auta elektrycznego. Auta ma udostępnić Flinkster, spółka zależna Deutsche Bahn i jeden z największych w Niemczech graczy na rynku car-sharing. Dysponuje ona flotą 700 aut elektrycznych i hybrydowych w całym kraju.

Bloomberg

Wypożyczenie auta doliczone będzie do biletu kolejowego i zwiększy jego cenę o 29 EUR. Pasażer będzie mógł korzystać  z auta do tygodnia. Deutsche Bahn uważa, że dzięki temu iż pasażerowie nie będą musieli płacić za rejestrację i pokonany dystans jego oferta będzie atrakcyjniejsza niż zwykłych firm wynajmujących auta. Klient będzie musiał jedynie przedstawić prawo jazdy w punkcie informacyjnym Deutsche Bahn za pierwszym razem kiedy skorzysta z auta.

- Chcemy być zintegrowanym dostawcą transportu – deklaruje dyrektor Deutsche Bahn, Berthold Huber. - Chcemy być zdolni do zaoferowania najlepszego miksu mobilności dla każdej indywidualnej podróży – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.de

Polecane