Czytasz dzięki

Deutsche Bank: Niemcy są w technicznej recesji

opublikowano: 19-08-2019, 19:48

Deutsche Bank obniżył prognozę wzrostu gospodarczego Niemiec w tym i przyszłym roku i ogłosił, że według niego największa europejska gospodarka jest już w technicznej recesji, informuje Reuters.

W poniedziałek Bundesbank w comiesięcznym raporcie zasugerował, że gospodarka Niemiec jest w recesji informując iż spodziewa się dalszego pogorszenia jej wyników. W drugim kwartale PKB Niemiec spadł o 0,1 proc. w porównaniu z pierwszym. Dwa kwartały spadku z rzędu oznaczają techniczną recesję.

Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

Stefan Schneider, główny ekonomista Deutsche Banku jest przekonany, że gospodarka Niemiec jest już w recesji.

- Dostrzegamy w Niemczech techniczną recesję, bo spodziewamy się kolejnego spadku PKB, o 0,25 proc. - napisał w raporcie.

Deutsche Bank obniżył prognozę wzrostu Niemiec do 0,3 proc. w 2019 roku i 0,7 proc. w 2020 roku. Ostrzegł, że tempo wzrostu może być niższe jeśli negatywne skutki powodowane przez wojnę handlową i brexit okażą się większe od oczekiwanych.

- Prawdopodobieństwo, że jedno lub więcej z kluczowych założeń może przebiec inaczej, tj. gorzej niż oczekiwano, jest naszym zdaniem nadzwyczaj duże – napisał Schneider. - W takim przypadku kolejna redukcja o kilka dziesiętnych punktu procentowego może być niewystarczająca, bo możemy mieć do czynienia z całkiem innym scenariuszem – dodał.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane