Czytasz dzięki

Deutsche Bank pomyłkowo przelał 28 mld EUR

opublikowano: 20-04-2018, 07:06
aktualizacja: 20-04-2018, 07:11

Deutsche Bank pomylił się o kilka zer w przelewie dla jednej giełd, z którą współpracuje.

Pod koniec marca największy niemiecki bank miał przelać pieniądze tytułem zabezpieczenia dla giełdy derywatów Eurex. Przelał, ale zbyt dużą kwotę. Dokładnie 28 mld EUR, czyli więcej niż wynosi wartość rynkowa banku.

Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

Rzecznik Deutsche Banku podkreślił, że pomyłka została szybko dostrzeżona i skorygowana. Poinformował, że bank analizuje dlaczego do niej doszło, aby zapobiec tego typu wydarzeniom w przyszłości.

Pomyłka wydarzyła się w ostatnich dniach sprawowania władzy w banku przez Johna Cryana, który po niespełna trzech latach pełnienia funkcji prezesa stracił posadę 8 kwietnia.

- Wykonanie przez bank tak dużego pomyłkowego transferu pokazuje, że kontrola w nim nie działa właściwie, co jest żenujące – powiedział Dieter Hein, analityk Fairesearch. – Tego typu incydent pokazuje, że problemy banku są tak duże, że nie da się ich naprawić natychmiast. Cryan zawiódł – dodał. 

Hein zwrócił uwagę, że Kim Hammonds, dyrektor operacyjna banku, która także została zwolniona, mówiła o Deutsche Banku, ze to „najbardziej dysfunkcjonalna spółka”, w której pracowała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane