Deutsche Bank pomyłkowo przelał 21 mld EUR cztery lata temu

opublikowano: 24-05-2018, 18:47
aktualizacja: 24-05-2018, 18:49

Pomyłkowe przelanie 28 mld EUR przez Deutsche Bank w marcu nie było jego jedyną wpadką tego typu. Właśnie okazało się, że cztery lata temu przelał przez pomyłkę 21 mld EUR, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródło.

Agencja dowiedziała się, że w marcu 2014 roku Deutsche Bank pomyłkowo przesłał 21 mld EUR Macquarie Group jako zabezpieczenie swoich pozarynkowych transakcji derywatami. Po tej wpadce największy niemiecki kredytodawca wprowadził zabezpieczenia, które okazały się jednak nieskuteczne. W kwietniu tego roku pojawiła się informacja, że pod koniec marca Deutsche Bank przelał pomyłkowo aż 28 mld EUR tytułem zabezpieczenia dla giełdy derywatów Eurex. Rzecznik banku podkreślał, że pomyłka została szybko dostrzeżona i skorygowana.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

- Jak można wysłać 35 mld USD i nie wiedzieć o tym? - skomentował tegoroczną wpadkę Deutsche Banku Francesc Rodriguez Tous, wykładowca bankowości w Cass Business School w Londynie. - To dużo mówi o stanie systemów IT w niektórych z tych wielkich banków. Ich modernizacje jest trudna i droga – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Deutsche Bank pomyłkowo przelał 21 mld EUR cztery lata temu