Deutsche Bank wycofał się z prognozy EUR/USD

opublikowano: 28-06-2017, 10:30
aktualizacja: 28-06-2017, 10:31

Deutsche Bank wycofał się z prognozy osłabienia euro Deutsche Bank nie prognozuje już, że dolar będzie zmierzał do parytetu z euro i prawie go osiągnie do końca tego roku, pisze Reuters

Analitycy niemieckiego banku prognozowali, że na koniec roku euro będzie po 1,03 USD. Już tak nie twierdzą. Obecnie prognozują kurs 1,16 USD lub więcej.

W notatce rozesłanej do klientów po tym jak euro osiągnęło największą wartość od roku analityk Deutsche Banku, George Saravelos, przekonuje, że rozpoczęty w 2014 roku rajd wzrostowy dolara osiągnął już swoje maksimum.

- Naszym głównym przekazem jest to, że euro prawdopodobnie będzie głównym wehikułem za pośrednictwem którego będzie dokonywane zacieśnianie warunków finansowych w strefie euro – napisał, wskazując na wtorkowe wystąpienie szefa Europejskiego Banku Centralnego.

Reuters przypomina, że Deutsche Bank wraz z Goldman Sachs były dotychczas najbardziej znanymi „bykami” w prognozowaniu dolara. Saravelos twierdził wcześniej, że euro może osłabnąć nawet do 0,85 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Deutsche Bank wycofał się z prognozy EUR/USD