DGP: Menedżerowie Altusa gotowi dokapitalizować GetBack

opublikowano: 22-08-2018, 07:19

Zarządzający towarzystwa, które współpracowało z upadłym windykatorem, są gotowi wyłożyć 70 mln zł na dokapitalizowanie spółki, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

Piotr Osiecki, szef rady nadzorczej i główny akcjonariusz Altusa, mówił w rozmowie z "PB", że wraz z kilkoma innymi TFI proponował Abrisowi dokapitalizowanie GetBacku. Propozycja została jednak odrzucona przez głównego akcjonariusza windykatora.
Zobacz więcej

Kolejna propozycja

Piotr Osiecki, szef rady nadzorczej i główny akcjonariusz Altusa, mówił w rozmowie z "PB", że wraz z kilkoma innymi TFI proponował Abrisowi dokapitalizowanie GetBacku. Propozycja została jednak odrzucona przez głównego akcjonariusza windykatora. Fot. Marek Wiśniewski

Według informacji gazety, większość pieniędzy miałby wyłożyć Piotr Osiecki, do niedawna prezes TFI, a obecnie szef rady nadzorczej. Oosiecki jest też głównym akcjonariuszem Altusa.

Piotr Osiecki precyzuje, że pieniądze pochodziłyby z funduszy, których uczestnikami są wyłącznie zarządzający Altusa. Jego zdaniem, GetBack powinien zrobić emisję o wartości 500 mln zł po cenie 0,05 zł za akcję. Liczy, że inne instytucje też będą zainteresowane, a pieniądze są w jego ocenie niezbędne, by zatrzymać erozję aktywów spółki. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy