DGP: Prokuratura pozwała Idea Bank

opublikowano: 22-05-2019, 07:36

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" prokuratura skierowała do sądu w Warszawie pozew cywilny w związku ze sprzedażą przez Idea Bank obligacji GetBacku.

Na razie pozew jest jeden i dotyczy zasądzenia 380 tys. zł plus odsetki na rzecz emerytki poszkodowanej przez bank oraz współpracujący z nim Polski Dom Maklerski. Jak wynika z ustaleń DGP, pozwów będzie więcej, bo w prokuraturze stworzono zespół cywilistów, który ma przeanalizować możliwość wytoczenia spraw cywilnych w imieniu poszkodowanych, których straty sięgają łącznie 2,3 mld zł.

Jeden z oddziałów Idea Bank
Zobacz więcej

Jeden z oddziałów Idea Bank fot. Maciej Luczniewski / Gazeta Polska / FORUM

W raporcie rocznym za 2018 r. Idea Bank podał, że w związku ze sprzedażą akcji GetBacku zawarł z 41 klientami ugody na kwotę 6,7 mln zł, a do postępowania ugodowego skierowano sprawy 148 klientów, dotyczące obligacji o nominale 23,7 mln zł.

W sumie reklamacje złożyło 1935 osób, które kupiły obligacje GetBacku o wartości 356,6 mln zł. Do 29 kwietnia bank rozpatrzył 1881 spraw.036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy