DGP: Prokuratura pozwała Idea Bank

opublikowano: 22-05-2019, 07:36

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej" prokuratura skierowała do sądu w Warszawie pozew cywilny w związku ze sprzedażą przez Idea Bank obligacji GetBacku.

Na razie pozew jest jeden i dotyczy zasądzenia 380 tys. zł plus odsetki na rzecz emerytki poszkodowanej przez bank oraz współpracujący z nim Polski Dom Maklerski. Jak wynika z ustaleń DGP, pozwów będzie więcej, bo w prokuraturze stworzono zespół cywilistów, który ma przeanalizować możliwość wytoczenia spraw cywilnych w imieniu poszkodowanych, których straty sięgają łącznie 2,3 mld zł.

Jeden z oddziałów Idea Bank
Zobacz więcej

Jeden z oddziałów Idea Bank fot. Maciej Luczniewski / Gazeta Polska / FORUM

W raporcie rocznym za 2018 r. Idea Bank podał, że w związku ze sprzedażą akcji GetBacku zawarł z 41 klientami ugody na kwotę 6,7 mln zł, a do postępowania ugodowego skierowano sprawy 148 klientów, dotyczące obligacji o nominale 23,7 mln zł.

W sumie reklamacje złożyło 1935 osób, które kupiły obligacje GetBacku o wartości 356,6 mln zł. Do 29 kwietnia bank rozpatrzył 1881 spraw.© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy