DI BRE Banku: KUPUJ akcje Emaksu

05-03-2003, 11:54

Witold Samborski, analityk Domu Inwestycyjnego BRE Banku wydał rekomendację KUPUJ akcjom spółki Emax. W raporcie z 26 lutego ich cenę docelową oszacował na 57 zł, przy wartości rynkowej wynoszącej 42,50 zł.

Samborski zwraca uwagę, że Emax jest tańszy pod względem wskaźników od innych dużych polskich firm informatycznych. Doskonałe wyniki spółki za 2002 rok ułatwią uplasowanie planowanej na drugą połowę roku emisji jej akcji. Emax zanotował w 2002 roku zysk operacyjny tylko o 25 proc. niższy niż Computerland i prawie dwukrotnie wyższy od Comarchu. Tymczasem jego wartość rynkowa (z 24 lutego) była pięciokrotnie niższa niż Computerlandu i o 40 proc. niższa niż Comarchu.

- Uważamy, że wartość rynkowa Emaksu nie oddaje bardzo dobrych skonsolidowanych zysków osiąganych przez spółkę. Wskaźniki EV/EBITDA, EV/EBIT i P/E dla Emaksu są o 30-50% niższe od odpowiednich wskaźników dla Prokomu, Computerlandu czy Comarchu – głosi raport DI BRE.

Analityk podkreśla, że wskaźniki Emaksu odnoszące się do roku 2003 są zbliżone do wykazywanych dla zachodnioeuropejskich firm świadczących usługi informatyczne. Wyższy od obecnej ceny wynik daje także wycena metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF).

- Przy założeniu kontynuacji przez spółkę dotychczasowej strategii spodziewamy się wzrostu sprzedaży Emaksu o 10-15 % rocznie w najbliższych latach, czyli w tempie zbliżonym do oczekiwanej stopy wzrostu całego polskiego rynku informatycznego – głosi rekomendacja.

Samborski oszacował wartość akcji Emaksu (uwzględniając już emisję nowych papierów) na 57 złotych. Rekomenduje ich kupno.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE Banku: KUPUJ akcje Emaksu