DI BRE Banku: spadł popyt na akcje Elektrimu

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 17-04-2001, 17:39

Indeks WIG-20 spadł o 3% do poziomu 1407,7 punktu. Największe obroty odnotowały Elektrim, TPSA, Netia, dla której jest to już drugi tydzień wzmożonej wymiany akcjonariatu. Znaczny spadek zanotowały walory Elektrimu (6,5%), jednak nastąpiło to po dynamicznych wzrostach w zeszłym tygodniu. Prawdopodobnie (sądząc po wolumenie obrotów) dzisiaj nie była aktywna dotychczasowa strona popytowa. 5,5% wzrost zanotowały walory Elektrimu Kable po informacji, iż cena sprzedaży pakietu należącego do Elektrimu została podniesiona z 92 do 100 mln USD, a ważność listu intencyjnego przedłużona do końca czerwca.

Spadki na giełdach zagranicznych były rezultatem informacji o znacznie gorszych wynikach i zwolnieniach części pracowników podane wczoraj po zamknięciu sesji w USA przez Cisco i dzisiaj rano przez Philipsa.

W marcu wskaźnik cen usług i towarów konsumpcyjnych wzrósł o 0,5%, a inflacja liczona rok do roku wyniosła 6,2%, co jest wynikiem zgodnym z oczekiwaniami rynku.

Podobnie nie zaskoczyła inwestorów inflacja na poziomie konsumentów - CPI w marcu w USA, która wyniosła 0,1%, natomiast CPI bazowa - bez cen energii i żywności 0,2%.

Produkcja przemysłowa w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 0,4% i dana powyższa była lepsza niż oczekiwana. Wskazuje na lepszy stan gospodarki USA, natomiast z drugiej strony nie przyśpieszy obniżki stóp procentowych przez FED.

Zachowanie giełdy amerykańskiej będzie w tym tygodniu uzależnione od wyników publikowanych przez poszczególne spółki. I tak dzisiaj po zamknięciu rezultaty podadzą m.in. Intel i Texas Instruments.

Artur Szymecki,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DI BRE Banku: spadł popyt na akcje Elektrimu