DI BRE: inwestorzy otrzymali mieszane sygnały

Marek Druś
opublikowano: 18-05-2001, 18:41

Po wczorajszej sesji w USA na rynku przeplatały się pozytywne i niekorzystne informacje. Z jednej strony dobre wyniki kwartalne części spółek i oferta przejęcia Lucent Technologies przez Alcatela z 20% premią do obecnych notowań rynkowych, z drugiej część firm ogłosiła gorszej prognozy. Ten mieszany obraz wpłynął na zachowanie naszego rynku. Dzisiejsza sesja przyniosła wzrost o 0,4% poziomu indeksu WIG-20. Nieznaczny poziom obrotów oddaje marazm panujący na rynku. Pośród dużych spółek najkorzystniej zachowały się TPSA, Pekao, PKN, jednak zakres zmian kursów był mały. Inwestorzy nie zareagowali na pozytywną informację ze strony Netii. Spółka podpisał umowę z TPSA, która pozwoli jej na rozpoczęcie świadczenia w sierpniu usług międzymiastowych. Pomimo, iż spółka otrzymał koncesję rok temu to nie mogła rozpocząć świadczenia w/w usług z powodu przedłużających się negocjacji z TPSA dotyczących wzajemnych rozliczeń między operatorami. Elektrim podał, iż posiedzenie nowej Rady Nadzorczej zaplanowano w przyszłym tygodniu we wtorek. GUS podał, iż w kwietniu produkcja przemysłowa spadła o 7,8% licząc miesiąc do miesiąca, co przełożyło się na wzrost o 3,6% w ujęciu rocznym. Wynik ten jest gorszy niż oczekiwania rynkowe. Natomiast ceny produkcji sprzedanej przemysłu wzrosły o 0,2% .

Deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych zwiększył się w marcu do 31,3 mld USD, co było rezultatem blisko 7% większym od oczekiwań rynkowych.

Produkcja przemysłowa w strefie euro spadła w marcu o 0,2%, co przekłada się na wzrost w ujęciu rocznym o 3%. Jest to kolejny sygnał potwierdzający spowolnienie gospodarcze w tym regionie.

Artur Szymecki,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DI BRE: inwestorzy otrzymali mieszane sygnały