DI BRE: na GPW korekta po wzrostach

Marek Druś
20-05-2002, 16:37

Po dwóch wzrostowych sesjach, dziś nastąpiła lekka korekta. WIG20 otworzył się kilka punktów poniżej wczorajszego zamknięcia i przez większą część dnia lekko zniżkował. Choć w ostatniej godzinie sesji miało miejsce niewielkie odbicie do góry, to jednak indeks zakończył sesję 11 punktów poniżej wczorajszego zamknięcia. Mimo niewielkiego spadku nadal jednak aktualny jest scenariusz wzrostowy na następne sesje.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że inflacja w kwietniu wyniosła 3,0 rok do roku, wobec 3,3 procent miesiąc wcześniej.

Minister finansów Marek Belka powiedział wczoraj, że rząd zamierza w bieżącym roku sprzedać kluczowe firmy z sektora energetycznego, w celu udowodnienia, że nie opóźnia celowo procesów prywatyzacyjnych.

Polska Telefonia Cyfrowa Centertel Sp. z o.o., w której 2/3 udziałów posiada Telekomunikacja Polska, a 1/3 France Telecom, odnotowała w pierwszym kwartale 2002r. 192 mln zł straty netto i 17 mln zł straty operacyjnej. Przychody spółki kształtowały się na poziomie 734 mln zł, a liczba użytkowników wzrosła do 3,2 mln.

Telefonia Dialog, należąca w całości do KGHM, miała w pierwszym kwartale bieżącego roku 47 mln straty netto, czyli prawie o 19 mln mniej niż przewidywano w budżecie spółki. Zdaniem TD wyniki spółki dają możliwość na szybkie osiągnięcie progu rentowności operacyjnej i wypracowanie zysku netto.

Vivendi Universal zdementował pogłoski dotyczące jego wycofania się z płatnej telewizji cyfrowej Nowa Cyfra+. Rzecznik prasowy Canal+, Jean-Louis Erneux napisał, że kategorycznie zaprzecza, jakoby Canal+Group miał zamiar wycofać się z Nowej Cyfry+ w Polsce.

Przemysław Smoliński,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DI BRE: na GPW korekta po wzrostach