DI BRE: na GPW sesja bez rozstrzygnięć

Marek Druś
15-03-2002, 17:25

Dzisiejsza sesja nie przyniosła istotnych rozstrzygnięć co do kierunku w najbliższych dniach. Obroty były niewielkie (jedynie 120 mln na rynku notowań ciągłych), przy bardzo wąskim przedziale zmian indeksu.

Około 20% dzisiejszego obrotu stanowił obrót akcjami Elektrimu. Rynek ocenił negatywnie informacje o chęci wycofania się Vivendi z Elektrimu Telekomunikacji o czym świadczy spadek kursu przy wysokich obrotach.

W trakcie sesji były podawane informacje dotyczące gospodarki amerykańskiej, które okazały się lepsze niż oczekiwania rynku (zarówno wyższa niż oczekiwana okazała się produkcja przemysłowa jak i indeks nastrojów konsumenckich – Michigen).

Po sesji ukazały się informacje dotyczące inflacji w lutym w Polsce. Inflacja roczna wzrosła do 3,5% na koniec lutego (oczekiwana była na poziomie 3,7%). Wydaje się, że informacja ta na rynku walutowym została już uwzględniona w dniach wcześniejszych – rosnący złoty co może świadczyć o oczekiwaniach inwestorów na obniżkę stóp procentowych w najbliższych tygodniach

Tomasz Rak,

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / DI BRE: na GPW sesja bez rozstrzygnięć