DI BRE zaleca "trzymaj" dla akcji Dom Development

DI
opublikowano: 13-05-2010, 17:41

W datowanym na 7 maja 2010 r. raporcie, analitycy DI BRE Banku wydali rekomendację "trzymaj" dla akcji spółki Dom Development. Kurs docelowy został ustalony na poziomie 50,9 zł.

Rekomendujący stwierdził, że "nie przewiduje zaskoczeń pozytywnych".
Wyniki Dom Development za Q1 2010 nominalnie są gorsze od naszych oczekiwań. Mimo to uważamy, że różnica w wysokości 2,3 mln PLN na poziomie zysku netto nie jest istotna w kontekście przyszłych oczekiwanych wyników dewelopera. Czynniki powodujące odchylenie wyniku od prognozy są w pełni uzasadnione i nie rodzą obaw w kontekście prognoz całorocznych i wyceny akcji dewelopera. Bardziej interesujące niż same wyniki Q1 2010 wydają się nam towarzyszące im, ujawnione przez spółkę, dane. W Q1 2010 Dom Development sprzedał netto 343 mieszkania, osiągając w ten sposób wynik lepszy, niż w Q1 2008 (328 mieszkań). Dobre wyniki sprzedaży utrzymują się w kwietniu. W Q1 2010 spółka osiągnęła 15,9% udziału w ilości lokali sprzedanych na rynku pierwotnym w Warszawie. Mimo pozytywnego zaskoczenia uważamy, że ze względu na uruchamiane przez konkurentów nowe inwestycje, stosunek ilości sprzedanych mieszkań w relacji do wielkości oferty powinna maleć. Dom Development ostrożnie podchodzi do zakupu gruntów (trudno o transakcję po korzystnej cenie) i rozpoczynania nowych projektów. Nie należy naszym zdaniem oczekiwać zaskoczenia pozytywnego w postaci większej niż prognozowana liczby mieszkań w uruchomionych do końca roku projektach. Zarząd oczekuje dodatniego cash flow w 2010 roku w wysokości 100 mln PLN (52,9 mln PLN zgodnie z naszą prognozą). Różnice w szacunkach wynikają z mniejszych oczekiwanych przez spółkę kosztów budowy i bardziej korzystnych szacunków w zakresie kapitału obrotowego. Różnice w szacunkach cash flow w 2010 roku nie wpływają istotnie na wycenę dewelopera. W majowym przeglądzie miesięcznym, ze względu na wzrost wyceny akcji dewelopera do ponad 60 PLN, obniżyliśmy rekomendację dla Dom Development. Kurs dewelopera po spadkach notowań dewelopera, związanych z falą przeceny na GPW, nie generuje już istotnego potencjału spadkowego w stosunku do naszej wyceny. W efekcie, powracamy do rekomendacji trzymaj.

Pełen raport w załączniku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DI BRE zaleca "trzymaj" dla akcji Dom Development