Di Maio: Włochy nie zmienią projektu budżetu

opublikowano: 25-10-2018, 12:27

Wicepremier Luigi Di Maio powtórzył, że Włochy nie wystąpią z eurolandu, ale nie zmienią projektu budżetu na 2019 roku odrzuconego przez Komisję Europejską, donosi Reuters.

Lider Ruchu Pięciu Gwiazd, który wraz z Ligą Północną tworzą koalicję rządową poinformował także, że rząd monitoruje system bankowy, który znalazł się pod presją z powodu spadku wartości obligacji Włoch.

Luigi Di Maio
Zobacz więcej

Luigi Di Maio fot. Bloomberg

- Rynki nie obawiają się tego, że Włochy nie respektują zasad budżetowych Unii Europejskiej. Inwestorzy obawiają się fałszywych opowieści, według których Włochy chcą wyjść ze strefy euro i Unii Europejskiej. To się nie stanie – powiedział Di Maio.

Oświadczył, że założony w projekcie budżetu na 2019 rok deficyt wysokości 2,4 proc. PKN nie powinien być zmieniany.

Di Maio jest przekonany, że spread między rentownością obligacji Włoch i Niemiec, który w środę miał drugą najwyższą wartość od 2013 roku, będzie spadał.

- W nadchodzących tygodniach będziemy dyskutować o naszym budżecie z Unią Europejską i będzie możliwe zapoznanie się ze szczegółami naszego planu fiskalnego – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu