DIHK tnie prognozę wzrostu Niemiec

opublikowano: 18-10-2018, 12:26

Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (DIHK) obniżyła w czwartek z 2,2 do 1,8 proc. prognozę tegorocznego wzrostu gospodarczego. Przewiduje, że w przyszłym wyniesie 1,7 proc., informuje Reuters.

DIHK opiera prognozę na założeniu, że nie dojdzie do eskalacji globalnego sporu handlowego oraz że będzie umowa dotycząca wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Bloomberg

- Powietrze robi się coraz rzadsze, a obawy robią się coraz większe – powiedział Martin Wansleben, szef DIHK. – Spółki zauważalnie stają się coraz bardziej ostrożne co do swoich perspektyw, widzimy największy spadek oczekiwań biznesu od czterech lat – dodał.

Wansleben zaznaczył, że choć redukcja prognoz może być rozczarowaniem, to nie ma ryzyka recesji.

Badanie DIHK, w którym uczestniczyło ok. 27 tys. menedżerów, wskazuje iż niemieckie spółki nadal najmocniej obawiają się braku wykwalifikowanych pracowników i wzrostu kosztów pracy. Najmocniej dotkliwe jest to w branżach budowlanej, transportowej i służbie zdrowia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane