Czytasz dzięki

Dimon: Ameryka wyjdzie z kryzysu silniejsza

opublikowano: 06-04-2020, 13:40

Jamie Dimon, prezes największego amerykańskiego banku, zapewnił, że JP Morgan Chase jest przygotowany na turbulencje spowodowane przez pandemię.

W poniedziałek Dimon opublikował doroczny list, w którym dokonuje oceny bieżącej sytuacji.

Zobacz więcej

Jamie Dimon, fot. Bloomberg

- Mamy zasoby, aby wyjść z tego kryzysu jako silniejszy kraj – napisał prezes JP Morgan. – Ameryka nadal jest najlepiej prosperującym krajem jaki kiedykolwiek widział świat – dodał. 

Dimon zapewnił, że kierowany przez niego bank poradzi sobie w trudnych czasach. Przypomniał, że w tzw. teście wytrzymałości przeprowadzonym przez Fed, przy założeniu najgorszego scenariusza, JP Morgan mógł pożyczyć klientom dodatkowe 150 mld USD. Dimom wskazał, że jego bank ma 500 mld USD w płynnych aktywach i możliwość pożyczenia 300 mld USD od banku centralnego. 

Wyrażając uznanie dla Fed za podjęte w obliczu kryzysu działania, Dimon powiedział, że bank centralny może przyjąć jeszcze szereg innych rozwiązań wspierających gospodarkę, m.in. złagodzić wymagania kapitałowe. 

- Po tym jak kryzys osłabnie (a tak się stanie), nasz kraj powinien dogłębnie przeanalizować wszystkie aspekty naszego przygotowania i reakcji – podkreślił Dimon. – Powinniśmy wykorzystać okazję i blisko przyjrzeć się reakcji gospodarki i ustalić, czy potrzebne są dodatkowe zmiany regulacyjne poprawiające nasz system finansowy i gospodarczy. Będzie na to miejsce i czas, ale to jeszcze nie teraz – dodał.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane