Czytasz dzięki

Disney stracił 1,4 mld dolarów na koronawirusie

ARŻ, Reuters
opublikowano: 06-05-2020, 13:41

The Walt Disney Company szacuje, że zamknięcie parków rozrywki przyczyniło się do utraty 1,4 mld dolarów dochodu. Na razie nie jest jasne, kiedy wszystkie obiekty będą mogły wznowić swoją działalność. Firma poinformowała, że nie wypłaci akcjonariuszom dywidendy za pierwszy i drugi kwartał 2020 roku - donosi Reuters.

Jako pierwszy, 11 maja, otwarty zostanie Disneyland w Szanghaju. Chińskie władze zgodziły się na to pod warunkiem ograniczenia frekwencji do 30 proc. pojemności. Niewiadomą pozostaje termin wznowienia działalności przez parki rozrywki w Stanach Zjednoczonych, Francji, Hongkongu i Japonii. Straty z tytułu zamknięcia Disneylandów do tej pory wyniosły 1 mld dolarów.

Walt Disney
Zobacz więcej

Walt Disney fot. Bloomberg

Przestój panuje również w innych gałęziach firmy, takich jak produkcja telewizyjna i filmowa oraz transmisja zawodów sportowych za pośrednictwem kanałów ESPN.

Walt Disney Company nie wypłaci swoim akcjonariuszom dywidendy za dwa pierwsze kwartały 2020 roku. Pozwoli to zachować 1,6 mld dolarów w gotówce.

Disney opublikował skorygowany zysk na akcję w wysokości 60 centów od stycznia do marca. To o 63 proc. mniej niż rok wcześniej i mniej niż 89 centów oczekiwane przez analityków. Zysk netto z działalności kontynuowanej spadł o 91 proc. do 475 mln USD.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane