Disney zwolni 32 tys. pracowników

ARŻ, Reuters
opublikowano: 26-11-2020, 09:48

The Walt Disney Company poinformowała w środę, że planuje zredukować 32 tys. etatów na początku 2021 roku. Zwolnienia obejmą głównie pracowników parków rozrywki, pisze Reuters.

Disneyland na Florydzie
Disneyland na Florydzie
HenningE/Pixabay

Skala zwolnień wzrosła w porównaniu z wrześniowymi zapowiedziami. Wówczas firma poinformowała, że zlikwidowane zostanie 28 tys. miejsc pracy.

The Walt Disney Company napisała we wniosku do Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, że planuje przeprowadzić redukcję etatów w pierwszej połowie 2021 roku.

Parki rozrywki należące do firmy borykają się z problemem ograniczonej liczby klientów. Zamknięty pozostaje Disneyland w południowej Kalifornii, a obiekty na Florydzie i w niektórych krajach poza USA zostały ponownie otwarte z zachowaniem reżimu sanitarnego.

W październiku po raz drugi zamknięto Disneyland w Paryżu z powodu drugiego lockdownu wprowadzonego przez francuski rząd. Otwarte pozostają parki rozrywki w Szanghaju, Hongkongu i Tokio.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane