Disneyland w Hongkongu zyska nowe atrakcje

opublikowano: 22-11-2016, 22:00

Walt Disney Co. planuje ekspansję na wschodnim wybrzeżu Chin. Zainwestuje 1,4 mld USD w swój najmniejszy Disneyland.

W kompleksie rozrywkowym przybędą dwa parki tematyczne — jeden inspirowany filmem „Kraina Lodu” (wraz z zagłębiem restauracji), w drugim tematem przewodnim będą superbohaterowie z komiksów Marvela. Pojawią się też dodatkowe atrakcje w zamku Śpiącej Królewny. Decyzja jest zaskakująca.

W ubiegłym roku fiskalnym (zakończonym w październiku 2015) Disneyland w Hongkongu odnotował rekordową stratę — 19 mln USD. Ekonomiści tłumaczą ją spowolnieniem w chińskiej gospodarce oraz politycznymi zawirowaniami w samym Hongkongu. Na całym świecie Walt Disney Co. ma obecnie sześć parków rozrywki. W czerwcu spółka otworzyła kolejny — w Szanghaju, który kosztował 5,5 mld USD.

Niedawno ogłosiła też, że w najbliższe wakacje otworzy budowany na Florydzie park tematyczny w stylistyce filmu „Avatar”. Te „wesołe miasteczka” to druga pod względem dochodowości, po kanałach telewizyjnych, gałąź Walt Disney Co.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Disneyland w Hongkongu zyska nowe atrakcje