DM AmerBrokers rekomenduje: KUPUJ Elektrim

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 04-09-2001, 12:26

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers SA informuje, że w dniu 21 sierpnia 2001 roku przy kursie 18,10 zł wydał rekomendację KUPUJ dla spółki Elektrim SA.

Wartość jednej akcji Elektrimu określona metodą majątkową kształtuje się w przedziale 24,39 - 35,61 zł. Elektrim znajduje się obecnie w fazie znaczących zmian strukturalnych w kontrolowanej Grupie Kapitałowej. Planowana sprzedaż spółki zależnej Elektrim - Kable SA oraz oddanie kontroli nad spółką Elektrim Telekomunikacja oznacza, że obraz Grupy ulegnie zasadniczym zmianom. Zmiany strukturalne wynikają z konieczności zasilenia Elektrimu kapitałem niezbędnym do uregulowania zobowiązań, przede wszystkim obligacji zamiennych o wartości około 1,8 mld zł. Porozumienie między Elektrimem, a Vivendi determinuje możliwości oszacowania posiadanych przez spółkę aktywów. Po dokonaniu zmian strukturalnych trzon działalności Grupy ma stanowić sektor energetyczny. Po udzieleniu przez Skarb Państwa wyłączności na rokowania w terminie do 14 września br. hiszpańskiej spółce Iberdrola, mamy do czynienia z sytuacją, gdy kolejny wariant rozwoju o niebagatelnym wpływie na wycenę Elektrimu jest niewiadomą. Z tych powodów oraz spekulacyjnego podejścia inwestorów, inwestycja w akcje Elektrimu obarczona jest wysokim ryzykiem. Uwzględniając wymienione czynniki i ich wpływ na bieżącą i prognozowaną sytuację fundamentalną spółki wydajemy rekomendację KUPUJ określając cenę docelową waloru na poziomie minimalnym, tj. 24 zł.

Wydział Analiz DM AmerBrokers SA

Pełna analiza Elektrimu SA znajduje się na stronach www.amerbrokers.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM AmerBrokers rekomenduje: KUPUJ Elektrim