DM BIG-BG podwyższył rekomendację dla Prokomu do KUPUJ

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 21-05-2001, 09:39

Analityków DM BIG-BG pozytywnie zaskoczyły wyniki operacyjne Prokomu w I kwartale. Jest to głównym powodem podniesienia rekomendacji dla akcji tej spółki i ustalenia ceny docelowej na poziomie 145 zł, czytamy w raporcie z 11 maja.

Pierwsze trzy miesiące przyniosły wyniki na poziomie operacyjnym lepsze od oczekiwań. Także na dalszą część roku DM BIG-BG prognozuje wysoką marże zysku operacyjnego (EBIT), która za cały 2001r. ma wynieść 15 proc. Analitycy prognozują wzrost przychodów o 15 proc. do 1,067 mld zł i spadek zysku netto ze 100 do 90 mln zł za cały roku. Na wyniki netto spółki (strata netto 7 mln zł w I kwartale) niekorzystnie wpływają inwestycje kapitałowe w Softbank, a ostatnio także w SterProjekt.

Gorzej przedstawiają się rezultaty Prokomu na poziomie skonsolidowanym. Rozczarowuje Wirtualna Polska, której udział w wycenie Prokomu wynosi 11 zł.

Raport został opracowany przy cenie akcji Prokomu na poziomie 112 zł. Kurs spółki na zamknięciu ubiegłego tygodnia (18 maj) GPW wyniósł 114 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BIG-BG podwyższył rekomendację dla Prokomu do KUPUJ