DM BIG BG rekomenduje: KUPUJ akcje Cersanitu

Marek Druś
25-10-2001, 12:41

Analitycy DM BIG Banku Gdańskiego wydali rekomendację KUPUJ akcjom Cersanitu. W raporcie z 15 października wyceniono akcje spółki na 38,6 zł.

Cersanit osiągnął etap rozwoju, na którym jest w stanie zaoferować kompleksowe wyposażenie łazienki, informują analitycy DM BIG BG.

Spółka dysponuje obecnie jedną z największych w Europie fabryką ceramiki sanitarnej, płytek ceramicznych i armatur łazienkowych. To pozwala jej stale zwiększać sprzedaż zarówno w kraju, jak i za granicą.

- Uważamy, że spółka na koniec 2001 roku dysponować będzie ok. 45 proc. udziałem w rynku krajowym – napisano w raporcie.

Zdaniem analityków, wkrótce wzrośnie także eksport, z którego przychody na koniec tego roku mogą sięgnąć 20 proc. rocznego wyniku.

Mimo zauważalnej stagnacji na rynku ceramiki Cersanit ma szansę na poprawę wyników. Stanie się tak głównie dzięki wzrostowi marży operacyjnej, efektywnej sieci sprzedaży, położenia części zakładów w SSE oraz możliwości zwiększenia eksportu.

- Uwzględniając wycenę fabryki ceramiki sanitarnej wraz z częścią dystrybucyjną na poziomie 25 PLN oraz wycenę fabryki płytek ceramicznych na poziomie 13,6 PLN przy zastosowaniu metody DCF, wartość obu biznesów szacujemy na 38,6 PLN – napisano w raporcie.

Kwota ta, wyższa o 65 proc. od rynkowej ceny papierów spółki w dniu opracowywania rekomendacji, skłoniła analityków do zalecenia kupna akcji Cersanitu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BIG BG rekomenduje: KUPUJ akcje Cersanitu