DM BIG-BG rekomenduje: kupuj Elektrim

opublikowano: 09-04-2001, 10:21

Analitycy Domu Maklerskiego BIG-BG wystawili rekomendację kupuj dla akcji Elektrimu, określając cenę docelową w wysokości 43 zł.

Elektrim jest jednym z wiodących graczy na polskim rynku telekomunikacyjnym i głównym właścicielem największego polskiego operatora telefonii komórkowej PTC.

Analitycy DM BIG BG uważają, iż zdeterminowany do pozostania w PTC Vivendi może próbować przejąć całą grupę i ogłosić wezwanie na Elektrim nawet przy cenie 50 zł za akcję.

Przyszłość Elektrimu znacząco jest uzależniona od uzyskania wpływów ze sprzedaży aktywów nie związanych z jego podstawową działalnością (Elektrim Kable, Port Praski) oraz pozyskania partnera do inwestycji w PAK. Zdaniem analityków najwięcej wątpliwości dotyczących sytuacji finansowej spółki budzi możliwość przedterminowego wykupu obligacji zamiennych, która może wystąpić już w grudniu 2001 r. Realizacja opcji przez połowę obligatariuszy może zwiększyć potrzeby Elektrimu o 900 mln. zł.

BIG BG wycenił metodą DCF wartość spółki na 15,6 mld zł, z czego 58 proc. stanowi PTC. Ze względu na czynniki ryzyka wartość pomniejszono o 20 proc., co daje cenę jednej akcji na poziomie 43 zł. W poniedziałek kurs akcji spółki wynosił 27,50 zł.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BIG-BG rekomenduje: kupuj Elektrim