DM BOŚ mocno ściął wycenę Action

ISBNEWS
opublikowano: 29-04-2016, 13:49

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli wycenę akcji Action do 15,5 zł z 26,4 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację "trzymaj", wynika z raportu datowanego na 21 kwietnia.

"Jeszcze na początku ub.r. Action wydawał się interesująca propozycją inwestycyjną, zwracająca uwagę zarówno silnym rozwojem organicznym w Polsce, jak i wkroczeniem na pole fuzji i przejęć. Spółka była beneficjentem umiarkowanego wzrostu rynku dystrybucji sprzętu IT oraz jego konsolidacji przez większych graczy wpierających mniejszych dystrybutorów. Tymczasem w I kwartale 2015 r. wyniki spółki zaczęły się pogarszać pod wpływem problemów wewnętrznych i spowolnienia rynku. Wymusiło to na zarządzie spółki dwukrotną korektę w dół prognoz na 2015 r., a następnie ich anulowanie" - czytamy w raporcie.

Broker szacuje, że spółka wypracuje w 2016 roku przychody na poziomie 4,294 mld zł, EBITDA w wysokości 54,6 mln zł i 21,7 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane