DM BOŚ: Skala spadku 11 bit studios nieuzasadniona

opublikowano: 23-10-2018, 10:24

Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, w raporcie z 15 października podniósł do "kupuj" rekomendację dla akcji 11 bit Studios. Cena docelowa to 416 zł. To o 21 proc. mniej niż do tej pory.

Od szczytu notowań z maja kurs obniżył się już o ponad 45 proc. Zdaniem Tomasza Rodaka, skala przeceny nie ma uzasadnienia. Specjalista głównych przyczyn dopatruje się w rozczarowujących wynikach za II kwartał, które okazały się o 29 proc. niższe od konsensusu (w jego opinii mocno zawyżonego) i o 18 proc. niższe od prognoz analityka,  negatywnym przyjęciu przez inwestorów sprzedaży akcji przez byłego członka zarządu (w  efekcie jego stan posiadania spadł poniżej 5 proc. progu) oraz globalnym negatywnym sentymencie na giełdach, uderzającym szczególnie mocno w  spółki TMT.

Zobacz więcej

Fot. Frostpunk

Tomasz Rodak zaktualizował prognozy dla spółki, uwzględniając niższe niż wcześniej zakładał wolumeny sprzedaży "Frostpunka" w drugim kwartale i niższe oczekiwania w przyszłości, niższe przychody na 1 egzemplarz gry, nadchodzące premiery gier na konsolę Nintendo w IV kwartale oraz przesunięcie w modelu brokera premiery "Children of Morta" na I kwartał 2019 r. (poprzednio specjalista zakładał, że będzie to IV kwartał 2019 r.). Pod uwagę wzięto także znaczące koszty programu motywacyjnego.

Raport  wydano 16 października o godz. 8.10. Dostępny jest w załączniku. 

11 bit studios 67_RP_149_2018_DM_BOŚ pol

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu