DM BZWBK: PONIŻEJ RYNKU dla Orbisu

11-03-2004, 10:52

DM BZWBK podtrzymał rekomendację PONIŻEJ RYNKU dla Orbisu. W raporcie z 4 marca, zatytułowanym ‘Zbyt dużo konkurentów’, cenę docelową akcji spółki oszacowano na 25 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że mimo oczekiwanej poprawy koniunktury w branży hotelarskiej dzięki ożywieniu gospodarczemu mamy obecnie do czynienia z szybkim przyrostem podaży miejsc hotelowych w kluczowych dla Orbisu miastach.

- Przewidujemy, że nasilająca się konkurencja będzie utrudniała Spółce poprawę statystyk operacyjnych (frekwencja i średni przychód na sprzedany pokój). W związku z włączeniem Hekona podwyższamy nasze prognozy wyników dla Grupy (EBITDA o 11.8% i 13.7% odpowiednio w 2004 i 2005). Orbis jest notowany obecnie ze współczynnikami P/E 26.3x i 23.8x (2004 i 2005 odpowiednio) i jest to poziom znacznie powyżej średniej światowej dla porównywalnych spółek (10.8% do 32.9% premii). Lepiej wygląda wskaźnik EV/EBITDA, który jest poniżej średniej dla porównywalnej grupy (12.9% oraz 6.4% dyskonta odpowiednio w 2004 i 2005 roku). Podtrzymujemy, naszą negatywną ocenę Spółki, do momentu, aż nie zauważymy, że Orbis jest w stanie poradzić sobie z rosnącą konkurencją – głosi raport DM BZWBK.

Analitycy uważają, że choć wyniki spółki będą się poprawiały, jej obecna wycena rynkowa nie pozostawia miejsca na potencjał wzrostu. Metodą DCF wycenili akcję spółki na 25 zł i podtrzymali rekomendację PONIŻEJ RYNKU.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: PONIŻEJ RYNKU dla Orbisu