DM mBanku: 5 argumentów za kupnem akcji Agory

opublikowano: 20-09-2018, 16:25

Paweł Szpigiel, analityk Domu Maklerskiego mBanku, podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji Agory, Wycenia je na 15,4 zł, czyli na prawie 80 proc. więcej niż kosztują na GPW.

Jego zdaniem, pesymizm wobec walorów spółki, odzwierciedlony w znacznym spadku kursu w ostatnich miesiącach, jest przesadzony. 

Według specjalisty, jest co najmniej 5 argumentów za kupnem akcji wydawcy "Gazety Wyborczej".

Spodziewana poprawa sytuacji finansowej kluczowego aktywa, czyli kin sieci Helios w trzecim kwartale. "Sądzimy, że liczba sprzedanych biletów do kin w 3Q’18 ustabilizuje się R/R, po spadkach o 21 proc. r/r w 2 kw. 2018. Nasza prognoza jest poparta dobrym box office w okresie lip-sie’18 (+5 proc. r/r)" - napisał Paweł Szpigiel w raporcie, wydanym 14 września.

Po drugie, analityk uważa, że po wynikach segmentu "Prasa", problemach sieci Ruch i nieuchronnym spadku w rozpowszechnianiu dzienników, należy oczekiwać ogłoszenia przez zarząd kolejnych cięć kosztów w segmencie. 

Za inwestycją w akcje przemawia ponadto - zdaniem analityka - wysoka stopa dywidendy (rzędu 5,9 proc.), bardzo atrakcyjna wycena wskaźnikowa (w tym dyskonto do grupy porównawczej) oraz fakt, że wartość sieci kina Helios jest porównywalna z obecną kapitalizacją grupy. 

Raport został opublikowany 14 września o godz. 8.37.  Dostępny jest w załączniku. Agora_20180914_s

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu