DM TMS: Umiarkowane nastroje na giełdach

Michał Fronc
20-09-2010, 11:42

Przez zdecydowaną większość piątkowej sesji na Wall Street amerykańskie indeksy poruszały się w okolicach poziomu poprzedniego zamknięcia.

Dzisiejsza sesja na giełdach azjatyckich przebiegała w relatywnie spokojnych nastrojach. Ze względu na święto w Japonii i zamknięte rynki, obroty w całym regionie były niższe. Giełda w Seulu zakończyła dzień na skromnym plusie, natomiast słabo zaprezentowały się walory koreańskich stoczni pod wpływem zniżkującego indeksu BDI, obrazującego ceny transportu morskiego. Giełda w Szanghaju spadła o 0,38 proc. Także na chińskim rynku widać było mniejszą płynność w wyniku zbliżających się dni wolnych w Chinach.

Dziś na giełdach europejskich obserwować można przewagę umiarkowanych wzrostów. W ciągu dnia nie poznamy żadnych istotnych publikacji danych makroekonomicznych, a inwestorzy prawdopodobnie pozostaną ostrożni w swoich decyzjach do czasu jutrzejszej decyzji Federalnego Komitetu Otwartego Rynku ws. stóp procentowych w USA, a w szczególności do momentu publikacji do komentarza do niej.

Michał Fronc
Autor jest specjalistą Departamentu Analiz DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Fronc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / DM TMS: Umiarkowane nastroje na giełdach