Do końca lutego PPWK poda szczegóły dot. kolejnych przejęć

opublikowano: 12-02-2007, 10:38

PPWK prowadzi negocjacje w sprawie kolejnych akwizycji firm z branży usług dodanych w telefonii komórkowej oraz z branży usług interaktywnych.

PPWK, które chce przejąć multimedialną spółkę EL2, prowadzi negocjacje w sprawie kolejnych akwizycji firm z branży usług dodanych w telefonii komórkowej oraz z branży usług interaktywnych, których szczegóły poda do końca lutego 2007 roku - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

"Zgodnie z przyjętymi celami emisji akcji serii F, prowadzi negocjacje dotyczące przejęcia kolejnych spółek z branży usług dodanych w telefonii komórkowej oraz z branży usług interaktywnych, przy czym w dwóch przypadkach są one w zaawansowanej fazie uzgodnień, których szczegóły zarząd planuje podać do wiadomości do końca lutego 2007 roku" - napisano w komunikacie.

Grupa PPWK poinformowała ponadto, że po przejęciu spółki z branży marketingu mobilnego - EL2 skoncentruje się na dostarczaniu oferty mobilnego geomarketingu oraz usługach dodanych w systemach do nawigacji GPS.

Spółka podała, że powodzenie projektu gwarantuje połączenie należącej do PPWK największej w Polsce bazy punktów zainteresowania (tzw. POI) zawierającej lokalizację m.in.: stacji benzynowych, restauracji, hoteli, pensjonatów, sklepów, bankomatów, etc., z szerokim portfolio klientów z branży produktów szybkozbywalnych (FMCG), dla których EL2 świadczy usługi mobilnego marketingu.

EL2 w ciągu dwóch lat chce osiągnąć przychody powyżej 50 mln zł. Emisja akcji PPWK na sfinansowanie nabycia udziałów w EL2 i inne akwizycje planowana jest na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2007 roku.

W 2006 roku EL2 uzyskała 1,5 mln zł zysku netto, blisko 2 mln zł EBITDA i 16,2 mln zł przychodów.

PPWK ma obecnie 14,93 proc. udziałów w spółce EL2, pozostałe 85,07 proc. udziałów kupi po przeprowadzeniu emisji akcji na sfinansowanie przedsięwzięcia. Transakcja jest warunkowa i zależy od powodzenia emisji.

PPWK poinformowało też, że jeśli EL2 uzyska w 2007 roku zysk netto niższy niż 1,5 mln zł wówczas cena za wszystkie udziały będzie obniżona do 50 mln zł.

"W przypadku, gdy zysk netto EL2 za 2007 rok będzie mieścił się w granicach pomiędzy 1,5 mln zł a 2,5 mln zł, łączna cena nabycia wszystkich udziałów zostanie obniżona w proporcji do wysokości uzyskanego zysku netto. W przypadku, gdy zysk netto EL2 będzie wyższy od 2,5 mln zł łączna cena nabycia wszystkich udziałów równa będzie kwocie 69,95 mln zł" - podano w komunikacie.

DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane