Do piątku pierwsza część zapisów na akcje PKO BP

24-10-2004, 09:34

Do piątku, 29 października, potrwa pierwsza część zapisów na akcje PKO BP. Inwestorzy zapisujący się na akcje banku między 22 a 29 października korzystają z 4 proc. dyskonta w cenie sprzedaży akcji.

W piątek rozpoczęły się zapisy na akcje PKO BP dla inwestorów indywidualnych. W czwartek Ministerstwo Skarbu ustaliło przedział cenowy akcji banku na 17,50-20,50 zł. Ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona 3 listopada. Przydział akcji ma nastąpić na sesji giełdy 6 listopada. Pierwszy dzień zapisów wskazywał na duże zainteresowanie klientów ofertą.

Zapisy na akcje PKO BP są prowadzone w ponad 500 punktach obsługi klienta 20 biur i domów maklerskich w całej Polsce.

Każdy klient może złożyć zlecenie na zakup nie mniej niż 10 i nie więcej niż 25 tys. akcji. Inwestor ma prawo do złożenia dowolnej liczby zleceń, przy czym łączna wielkość zleceń składanych przez daną osobę nie może przekroczyć 25 tys. akcji, a zlecenia mogą być anulowane do czasu zakończenia przyjmowania zleceń.

Po pierwszej części subskrypcji nastąpi jeszcze druga - która potrwa od 2 do 3 listopada, do godziny 16. Inwestorzy składający zapisy w drugim terminie zapłacą cenę niższą od ceny sprzedaży o 2 proc. dyskonta.

Subskrypcja akcji PKO BP jest drugim etapem publicznej oferty akcji banku dla inwestorów detalicznych. Pierwszym było zakładanie lokat prywatyzacyjnych, które miało miejsce 11 października. Wówczas ok. 65 tys. osób założyło lokaty na łączną kwotę 1,1 mld zł, czyli tyle, ile wynosił limit tej puli.

Różnica między posiadaczami lokat a składającymi zapisy w biurze maklerskim jest taka, że w przypadku lokat klienci otrzymają tyle akcji, na ile wystarczy środków na lokacie, po uwzględnieniu dyskonta. Natomiast osoby korzystające z biur maklerskich muszą się liczyć - w razie nadsubskrypcji - z redukcją zleceń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Do piątku pierwsza część zapisów na akcje PKO BP