Do Wana wejdzie inwestor

Wojciech Twardziak
opublikowano: 2001-12-14 00:00

Spółka Wan, której mniejszościowym akcjonariuszem jest Echo Investment, w ciągu trzech lat chce wejść na warszawską giełdę. Na razie wpuści inwestora.

Zarząd spółki Wan, działającej w branży budowlanej, zwołał na 8 stycznia NWZA. Zostanie na nim podjęta uchwała o podwyższeniu kapitału akcyjnego o 2 mln zł.

— W 2002 roku kapitał akcyjny powinien wzrosnąć o kolejne 2 mln zł — mówi Lechosław Mituła, prezes Wana.

Zarząd nie udziela informacji na temat podmiotu, który miałby objąć akcje. Ma to być „pasywny inwestor długoterminowy”.

Wan chce poszukać szczęścia na warszawskiej giełdzie. Realizację tego projektu przewidziano na lata 2002-04.

Spółka planuje także nowe inwestycje.

— Będzie to budowa obiektów mieszkalnych w Białołęce, za ponad 50 mln zł. Myślimy też o budowie, kosztem 32 mln zł, zespołu apartamentowego na Mokotowie. Chcemy także inwestować w obiekty handlowo-hotelowe w pobliżu dużych dróg krajowych — informuje prezes spółki.

W 2001 r. Wan podpisał z Echo Investment umowy za 31,8 mln zł na sprzedaż lokali usługowych, biur i mieszkań przy ul. Jana Pawła w Warszawie. Echo Investment ma 19,9 proc. akcji Wana. 71 proc. należy do WA Investment. W 2000 r. przychody Wana wyniosły 65 mln zł, a zysk netto 200 tys. zł. W 2001 r. przychody mają sięgnąć 100 mln zł.