Do wzięcia bony na doradztwo

opublikowano: 14-03-2017, 22:00

Mali gracze z Mazowsza, którzy chcą rozwijać swój biznes, mogą skorzystać z pomocy ekspertów. Dostaną na to granty.

Rozwój działalności gospodarczej to dla przedsiębiorcy szansa na rynkowy sukces. Warto, aby pomogli mu w tym doświadczeni doradcy. Dotacje unijne na ten cel oferuje działanie 3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego („Poprawa Rozwoju MSP na Mazowszu”). Do zgarnięcia jest 21,6 mln zł.

Od 31 marca firmy MSP z regionu będą mogły ubiegać się o bony na doradztwo o wartości nawet 110 tys. zł. Granty sfinansują usługi doradcze, które dotyczą m.in. opracowania strategii rozwoju przedsiębiorstwa, transferu technologii oraz organizacji i zarządzania firmą. Na zastrzyk kapitału z Brukseli mogą liczyć również projekty, których celem jest wprowadzenie nowego produktu, usługi lub rozwiązania procesowego na rynek. Unijne wsparcie dla pojedynczego projektu może wynieść minimalnie 10 tys. zł.

— Preferowane będą przedsięwzięcia, w których wkład własny firmy jest większy od wymaganego minimalnego zaangażowania finansowegobeneficjenta. Szanse na uzyskanie dofinansowania będą większe w przypadku usług związanych z wprowadzeniem innowacji na rynek oraz zupełnie nowych rozwiązań w przedsiębiorstwie. Promujemy też działalność zgodną z obszarami inteligentnych specjalizacji Mazowsza, czyli z nowoczesnymi usługami dla biznesu, inteligentnymi systemami zarządzania, wysoką jakością życia i bezpieczną żywnością — podkreśla Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu