Czytasz dzięki

Do zwycięstwa potrzeba równej formy

opublikowano: 26-03-2015, 00:00

Kruk pokazał, że o względy uczestników rynku trzeba się bić na wszystkich najważniejszych polach, choć niekoniecznie trzeba wygrywać pojedyncze starcia

Polacy, szukając pracy, korzystać będą z agencji zatrudnienia. Jeśli przyprawi ich to o ból głowy, na pewno kupią jeszcze więcej leków, a kiedy pojawią się kłopoty finansowe, to niechybnie skontaktuje się z nimi pracownik firmy windykacyjnej — tak wygląda przyszłość, rysująca się z ocen analityków, maklerów i doradców, którzy w kategorii „Perspektywy rozwoju” najwyższe noty wystawili spółkom Work Service (agencja HR), Neuca (dystrybutor farmaceutyków) i Kruk (windykator).

To jedna z pięciu kategorii, które składają się na ostateczny wynik rankingu „Giełdowa Spółka Roku 2014”. Kiedy na początku 2013 r. laur za rok poprzedni zakładało LPP, eksperci nie mieli wątpliwości, że to spółka wzorcowa pod każdym względem — wygrała bowiem w każdej z kategorii. Tym razem tak nie było, a triumfator najważniejszego zestawienia — Kruk — zawdzięcza to równej formie, a nie pojedynczym wyskokom.

W czterech z pięciu kategorii spółka znalazła się w czołowej trójce, ale ani razu stopień podium nie był najwyższy. Pojedyncze wysokie oceny zdobyły natomiast np. Integer.pl i Wawel, nagrodzone za jakość produktów i usług, oraz Asseco Poland, które w czołowej piętnastce znalazło się tylko za relacje z inwestorami.

Ta kategoria, a także ocena kompetencji zarządu, tradycyjnie budzą największe zainteresowanie. W pierwszej bezkonkurencyjny był Cyfrowy Polsat, w drugiej — Robyg, i to drugi rok z rzędu. Tuż za deweloperem znalazł się Kruk, a także Quercus TFI. Dla władz tego ostatniego to tym większy powód do dumy, że nie pierwszy już raz towarzystwo (nie tylko zarząd, ale też relacje z inwestorami oraz produkty i usługi) docenili konkurenci. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane