Dobra zmiana nie dla Ochędzana

Doświadczony menedżer przymierzał się do zarządów kluczowych spółek z portfela skarbu państwa, ale wraca do zarządu Grupy AB.

Grzegorz Ochędzan zostanie ponownie szefem finansów giełdowej Grupy AB — poinformowała spółka.

Grzegorz Ochędzan zostanie ponownie szefem finansów giełdowej Grupy AB
Zobacz więcej

Grzegorz Ochędzan zostanie ponownie szefem finansów giełdowej Grupy AB Marek Wiśniewski

Menedżer pełnił funkcję CFO i członka zarządu firmy IT przez dziewięć lat, ale w połowie ubiegłego roku zaczął rozglądać się za nowymi wyzwaniami. Złożył wtedy rezygnację z zasiadania w zarządzie AB, która formalnie weszła w życie 7 marca tego roku ze względu na długi okres wypowiedzenia. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że Grzegorz Ochędzan był przymierzany do objęcia funkcji członka zarządu kluczowych spółek kontrolowanych przez skarb państwa. Mowa była o KGHM, PZU albo Pekao.

Grzegorz Ochędzan to znajomy Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, obaj studiowali na Politechnice Wrocławskiej. Jednak wicepremier w ostatnich miesiącach traci wpływy w kluczowych spółkach. Dowodem tego są roszady w zarządzie PZU i w radzie nadzorczej Pekao. W tym samym czasie Grzegorz Ochędzan zdecydował o powrocie do Grupy AB. Grupa AB zdążyła zrekrutować jego następcę.

— Zanim Rafał Michalczuk w pełni zdążył wdrożyć się w nowe obowiązki, pojawiła się ponowna możliwość pozyskania do Grupy AB pana Grzegorza Ochędzana. Zarekomenduję radzie nadzorczej, aby na najbliższym posiedzeniu powołała Grzegorza Ochędzana w skład zarządu — powiedział Andrzej Przybyło, prezes AB, cytowany w komunikacie.

Powrotowi Grzegorza Ochędzana do spółki sprzyjał fakt, że największy dystrybutor IT w Europie Środkowo- -Wschodniej rozpoczyna kolejną emisję obligacji. Łatwiej będzie ją przeprowadzić osobie znającej korporację od podszewki. — Skorygowałem plany zawodowe. Znów mogę uczestniczyć w budowaniu czołowej pozycji rynkowej Grupy AB — powiedział Grzegorz Ochędzan, cytowany w komunikacie. Nie udało nam się z nim skontaktować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu